Pasūtīt zvanu

Pārcelšanās uz Latviju kopā ar ģimeni:

Relocation

Lai pēc pārcelšanās uz Latviju atkalapvienotos ar ģimeni, vispirms ir nepieciešams veikt izsaukumu, vēršoties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Izsaukums ir dokuments, kurā uzaicinātājs uzņemas noteiktās saistības attiecībā uz ārzemnieku, kuru viņš ir uzaicinājis uzturēties Latvijā, pamatojoties uz uzturēšanās atļauju. To var izsniegt gan fiziskas, gan juridiskas personas. Plašāka informācija par izsaukuma apstiprināšanu pieejama ŠEIT. Izsaukumu apstiprina PMLP.

Pēc izsaukuma saņemšanas, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, būs jāuzrāda:

Ja vēlaties pārcelties uz Latviju kopā ar nepilngadīgu bērnu, jums ir jāsavāc un jāiesniedz visi iepriekš minētie dokumenti, kā arī otra vecāka notariāli apstiprināta atļauja, kurā pausta piekrišana tam, ka bērns uzturas Latvijas Republikā.

Neskaidrību gadījumā varat sazināties ar PMLP elektroniski: mn@pmlp.gov.lv

Pārcelšanās uz Latviju kopā ar mājdzīvniekiem.

Pārcelšanās uz Latviju kopā ar ģimeni:

Ja plānojat pārcelties kopā ar suni, kaķi vai sesku, lūdzu, ņemiet vērā, ka jūsu pūkainajam draugam ir jābūt mikroshēmai un Eiropas pasei ar atzīmi par vakcināciju pret trakumsērgu. Dzīvnieku ievešanas noteikumi Latvijā aizliedz ievest vairāk nekā 5 mājdzīvniekus.

Kādos gadījumos Latvijā aizliegts ievest dzīvnieku.

Ja dzīvnieks ir jaunāks par 12 nedēļām vai nav pagājušas 3 nedēļas pēc vakcinācijas pret trakumsērgu.

Nosacījumi, pārceļoties ar putnu Ja esat nolēmis pārcelties kopā ar putnu, jūsu mīlulim ir jābūt atzīmei par vakcināciju pret putnu gripu, kas veikta pēdējo 6 mēnešu laikā. Tāpat arī putnam ir jābūt individuālam numuram, kas norāda tā izcelsmes valsti, un Eiropas parauga veterinārajam sertifikātam.

× How can I help you?